"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Туркменістан збільшує експорт скрапленого газу

Туркменістан в 2013 році планує збільшити експорт скрапленого газу, йдеться в повідомленні міністерства нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів країни. «Функціонуючий в Наипе і Багаджа (на сході країни) наймогутніший газопереробний комплекс впевнено вступив у новий рік. Створення цілодобово не зупиняється, темп ...

Туркменістан в 2013 році планує збільшити експорт скрапленого газу, йдеться в повідомленні міністерства нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів країни.

«Функціонуючий в Наипе і Багаджа (на сході країни) наймогутніший газопереробний комплекс впевнено вступив у новий рік. Створення цілодобово не зупиняється, темп робіт виростає»,- йдеться в повідомленні.

Цьому сприяє впровадження поліпшеного обладнання і великих технологій. У минулому році комплекс справив 144 тисячі тонн зрідженого газу і величезна кількість газового конденсату.

Муніципальна служба морського та річкового транспорту Туркменістану вивчає можливість транспортування зрідженого газу в спецконтейнери в Азербайджан (порт Баку), звідти до портів Батумі або Поті (Грузія, Чорноморський регіон) жд транспортом.

Далі з портів Грузії контейнери могли б доставлятися морським методом в Румунію. Належні переговори з Бухарестом вже ведуться.

Не рахуючи того, Туркменістан на найвищому рівні показав ентузіазм до відомого газопровідного проекту AGRI (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector), також передбачає постачання в зрідженому вигляді каспійського газу через чорноморське узбережжя Грузії в Румунію, - передає Trend.

«Нафта Росії»