"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Екологи бояться, що норвезька і англо-голландська компанії поквапляться почати буріння в російській частині арктичного шельфу

На деньках виконавчий віце-президент норвезької нафтової компанії Statoil Тім Додсон заявив, що компанія розглядає питання про раціональність почала буріння в Арктиці і може, за прикладом Royal Dutch Shell, відкласти його. У Statoil виділили, що компанія не прийняла рішення про початок ...

На деньках виконавчий віце-президент норвезької нафтової компанії Statoil Тім Додсон заявив, що компанія розглядає питання про раціональність почала буріння в Арктиці і може, за прикладом Royal Dutch Shell, відкласти його.

У Statoil виділили, що компанія не прийняла рішення про початок буріння на шельфі Аляски, і таке рішення не буде прийнято до 2015 року.

«Витрати дуже високі, і ми бажаємо переконатися в раціональності робіт до цього, ніж приймати рішення», - заявив прес-секретар Statoil Борд Петершен.

«Це відповідальний крок», - вважає експерт Беллоны по нафтогазовим питань Сігурд Енге, але, за його словами, Statoil не відклала інші плани по бурінню в арктичному Баренцевому морі, а буде робити їх у погодженні з розробленим графіком.

«Ми вітаємо рішення по Алясці, але було б ще краще, якщо б компанія Statoil, що працює в Норвегії, зробила б такі ж кроки в Баренцевому морі», - зазначив Енге.

В кінці лютого англо-голландська компанія Shell про припинення неятных розвідувальних робіт в Чукотському морі і морі Бофорта до 2014 року. Це рішення було очікуваним після низки невдач, що спіткали компанію в минулому році. Мається на увазі, що відстрочка дозволить приготувати обладнання та забезпечити екологічну безпеку.

На думку керуючого програмки з екологічної політики нафтогазового сектора WWF Рф Олексія Книжникова, синхронні заяви 2-ух величезних нафтових компаній про великі ризики буріння в Арктиці є радісним фактом, який дає підстави покладати, що цього ж прикладу послідують російські компанії, зокрема »Роснефть»

За його словами, потрібно поміняти вектор розвитку нафтогазових проектів, орієнтуватися на збільшення ефективності сухопутних родовищ. Якщо »Роснефть» спалює практично 50% видобутого попутного газу, - виділив Книжників, у Statoil в їх першому арктичному проекті в Рф - Харьягинском в Ненецькому автономної оточенні, характеристики спалювання ще жахливіше і досягають 70%.

Незважаючи на уявлення екологів і заяви про великі ризики буріння в Арктиці, «Роснефть» вже підписала угоди про співпрацю щодо спільної розробки вуглеводнів на російському шельфі в Баренцевому і Охотському морях з американською ExxonMobil, італійською Eni і норвезької Statoil.

Норвежці просто можуть віддати перевагу російську Арктику американської у зв'язку з більш прибутковими критеріями. Оголошені пільги для робіт на Арктичному шельфі, ну і дуже неідеальне російське законодавство роблять прибуткові умови для робіт, особливо виходячи з переконань грошових ризиків, - пише www.rg.ru

«Нафта Росії»