"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

А. Новак: Наша батьківщина запропонувала японським компаніям міноритарні частки у власних проектах у сфері СПГ

Наша батьківщина запропонувала японським компаніям міноритарні частки у власних проектах з виробництва зрідженого природного газу (СПГ). Про це сказав зараз журналістам у Москві міністр енергетики РФ Олександр Новак, відповідаючи на питання РБК. А. Новак нагадав, що протягом останніх 2-ух днів тривав візит ...

Наша батьківщина запропонувала японським компаніям міноритарні частки у власних проектах з виробництва зрідженого природного газу (СПГ). Про це сказав зараз журналістам у Москві міністр енергетики РФ Олександр Новак, відповідаючи на питання РБК.

А. Новак нагадав, що протягом останніх 2-ух днів тривав візит очолюваної ним делегації в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР), де Наша батьківщина презентувала свої проекти, в тому числі і в сфері СПГ. В процесі візиту японські компанії висловили заинтригованность в участі в російських СПГ-проекти. «Наша батьківщина їм захоплююча, можна сказати, що презентації були корисними. Багато перспектив, є певні пропозиції», - виголосив він.

Міністр також сказав, що країни АТР, в тому числі Японія, заявили про плани приростити обсяги імпорту СПГ з Рф. На даний момент Японія є одним з найбільших імпортерів ЗПГ, вона закуповує 89 млн т цього виду пального раз в рік. У той же час, за словами глави Міненерго, потрібно забезпечити вихід російського СПГ на ринки АТР в період до 2018г. «Є вікно здібностей - встигнути вийти на ринок в 2017-2018гг.», - вказав А. Новак, додавши, що потім, в 2019-2020 рр., на думку багатьох професіоналів, що пропозиція буде перевищувати попит. «Всі лицезреют цю нішу і починають будувати фабрики СПГ», - зазначив А. Новак.

За його словами, Австралія збирається збільшити свої потужності з виробництва ЗПГ на 40 млн т. На даний момент в цілому в світі робиться 260 млн т ЗПГ, але темпи зростання його виробництва дуже високі. До 2020р. СПГ у світі буде виконуватися 360 млн т, а в 2030 р. - 440 млн. т. При всьому цьому основними споживачами скрапленого газу в перспективі числяться країни АТР.

А. Новак нагадав, що в процесі його поїздки дискуссировались, у тому числі з японськими компаніями, багатообіцяючі проекти з виробництва СПГ. Це «Ямал-СПГ», «Владивосток-СПГ» і сахалінський завод СПГ, також «Печора-СПГ». Торкаючись перспектив на японському ринку, міністр зазначив, що Росії цей ринок, очевидно, цікавить, але майже все залежатиме від рішення Країні висхідного сонця щодо майбутньої експлуатації атомних електричних станцій у зв'язку з катастрофою на станції «Фукусіма-1#8243; (після землетрусу в 2011р.). На даний момент країна проводить детальну експертизу, яка буде завершена за 3-4 місяці. Після чого можна буде більш ретельно повернутися до цього питання, зазначив А. Новак.

Нагадаємо, що японські компанії Mitsui і Мітсубіші є учасниками проекту «Сахалін-2#8243;. Ці компанії увійшли в проект спочатку з дещицями в 25% і 20%, але потім, коли Газпром увійшов у проект, придбавши в ньому 50% плюс одну акцію, їх дещиці знизилися вдвічі - до 12,5% і 10%, передає РБК.

«Нафта Росії»