"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Порт Новоросійськ буде розширено для будівництва терміналу з перевалки нафтопродуктів потужністю 11 млн тонн в рік

Міністерство транспорту російської федерації опублікувало проект постанови уряду РФ про зміну меж морського порту Новоросійськ. Межі морського порту будуть розширені за рахунок включення додаткових дільниць N 9-11, випливає з матеріалів міністерства. Проект був підготовлений Мінтрансом в узгодженні з розпорядженням уряду РФ ...

Міністерство транспорту російської федерації опублікувало проект постанови уряду РФ про зміну меж морського порту Новоросійськ. Межі морського порту будуть розширені за рахунок включення додаткових дільниць N 9-11, випливає з матеріалів міністерства.

Проект був підготовлений Мінтрансом в узгодженні з розпорядженням уряду РФ від 30 грудня 2012 року N 2623-р.

Уряд Рф прийняв рішення розширити морський порт Новоросійськ за рахунок включення в склад його меж земельних ділянок, розташованих на узбережжі Цемеської бухти в районі мису Пенай і створених для будівництва морського терміналу для перевалки нафтопродуктів потужністю до 11 млн тонн в рік.

Як повідомлялося раніше, будівництво морського терміналу буде виробляти ТОВ «Нефтегазиндустрия», що володіє Афипским НПЗ /Краснодарський край/. Ціна проекту, згідно з оцінками, складе близько 1 мільярда баксів. Потужність Афипского НПЗ в поточний час складає 5,25 млн тонн в рік, тому фахівці не виключають, що будівництво терміналу пов'язано з проектом введення в експлуатацію нафтопродуктопроводу «Південь» ВАТ «АК «Транснефть».

«Транснефть» розглядає 2 варіанти будівництва нафтопродуктопроводу від групи самарських НПЗ - до Новоросійська до Туапсе. Рішення про будівництво нафтопродуктопроводу повинно було бути прийнято в 2013 році, але транспортна монополія поки зняла питання з опрацювання через невизначеності з джерелом фінансування і гарантією завантаження.

У поточний час в Новоросійському порту діє Новоросійський мазутний термінал потужністю 4 млн тонн у рік, який був запушений у 2012 році. 50% статутного капіталу ТОВ «Новоросійський мазутний термінал» належать найбільшої стивідорної компанії Рф - ВАТ «Новоросійський морський торговельний порт», 50% - компанії Centrosun Holding Ltd, підконтрольної Gunvor Геннадія Тимченка, - передає http://www.biztass.ru.

«Нафта Росії»