"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Додаткові поставки нафти в Китай планується пустити по ССТО - А. Новак

Приростити обсяги експорту російської нафти в Китай планується за рахунок зростання поставок щодо відведення від нафтопроводу «Східна Сибір - Тихий океан» (ССТО), а не через Казахстан. Про це в п'ятницю сказав журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак. Як передають ...

Приростити обсяги експорту російської нафти в Китай планується за рахунок зростання поставок щодо відведення від нафтопроводу «Східна Сибір - Тихий океан» (ССТО), а не через Казахстан. Про це в п'ятницю сказав журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак.

Як передають в п'ятницю низка російських інформагентств, А. Новак розповів, що Міністерство енергетики в поточний час опрацьовує пропозиції щодо підвищення експорту нафти і постачання газу в Китай до подальшого візиту до Москви глави КНР Сі Цзіньпіня (нагадаємо, приїзд у Росію китайського фаворита повинен відбутися в кінці березня).

При всьому цьому глава Міненерго заявив, що можливість зростання поставок нафти з Рф до Китаю через місцевість Казахстану не розглядається. «Ми такі питання не розглядаємо, у нас немає задачки поставок нафти через Казахстан до Китаю. Розглядається питання про здібності зростання обсягів поставок за маршрутом «Сковородино-Мохе» (відвід від ССТО - ред.)», - передає агентство Фінмаркет слова міністра.

Нагадаємо, в лютому «Роснефть» провела переговори в Китаї про збільшення поставок нафти в сусідню країну (на даний момент складають 15 млн тонн на рік). У лютому заступник голови уряду РФ Аркадій Дворкович доповідав журналістам, що експорт російської нафти в Китай може збільшитися більш ніж на 9 млн тонн на рік - цих обсягів повинно бути досить для проекту Тяньцзінського НПЗ. Маршрут майбутніх поставок віце-прем'єр тоді не уточнив.

Між тим, ряд ЗМІ з посиланням на неофіційні джерела передавали, що «Роснефть» вивчає можливість додаткових поставок нафти в Китай яерез Казахстан по нафтопроводу «Атасу-Алашанькоу». Так, газета Комерсант в кінці лютого писала, що Наша батьківщина і Казахстан дискуссируют варіант, згідно з яким російська нафтокомпанія буде поставляти 7 млн тонн нафти на казахстанський НПЗ у Павлодарі, а «Казмунайгаз» за своп-механізму буде відправляти такий же обсяг нафти в Китай «Атасу-Алашанькоу». Такі поставки можуть початися з 2014 р., зазначало видання. Але уточнювалося, що, за інфи джерел газети, остаточне рішення з цього питання ще не затверджено на вищому рівні.

Минулого тижня А. Дворкович пояснив журналістам, що домовленості «Роснефти» з підвищення нафтових поставок в Китай не знизять завантаження ССТО. «Казахстан - це додатковий маршрут, а не текст. Йдеться про повне завантаження ССТО і ще крім цього постачання», - сказав тоді віце-прем'єр (цитата за РІА Анонси).

OilCapital.ru.