"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

США роблять конкурентнсть РФ на збутовому ринку газу в Європі - глава РГТ

Програмка розвитку видобутку сланцевого газу, що реалізується США, призводить до створення конкуренції на європейському ринку для російського газу. Такий світогляд висловив РБК зараз президент Російського газового товариства (РГТ) Валерій Язєв на конференції «Нафта і газ в Рф». Ст. Язєв зазначив, що америкоси ...

Програмка розвитку видобутку сланцевого газу, що реалізується США, призводить до створення конкуренції на європейському ринку для російського газу. Такий світогляд висловив РБК зараз президент Російського газового товариства (РГТ) Валерій Язєв на конференції «Нафта і газ в Рф».

Ст. Язєв зазначив, що америкоси на даний момент закінчили закуповувати газ і в недалекому майбутньому здатні перейти до його експорту. «Вони вже зараз роблять нам конкурентнсть на європейському ринку», - виголосив голова РГО. Він пояснив, що, відмовившись від імпорту для внутрішніх потреб, які Америка покриває за рахунок своєї здобичі, вона все-ж закуповує газ, який потім реекспортує в Європу. Не рахуючи того, газ, від якого США все-таки отрешаются, зараз теж «йде в Європу». Все це призводить до зниження ціни «блакитного пального». Про це повідомляє РБК.

За словами В. Язєва, на даний момент в США видобувається 214 мільярдів куб. м тільки сланцевого газу. Собівартість його видобутку становить близько $200 за 1 тис. куб. м, але «на виході цей газ продається в США за вартістю $100-120 за 1 тис. куб. м». Зниження ціни відбувається за рахунок того, що при видобутку сланцевого газу паралельно видобувається зріджений вуглеводневий газ (широка фракція легких вуглеводнів, ШФЛВ), також реалізується на внутрішньому ринку США.

Глава РГТ пророкує зростання споживання газу у світі, в тому числі на багатообіцяючих для Рф ринках держав АТР, і зниження видобутку в РФ, на його думку, не відбудеться. У той же час Ст. Язєв відзначає, що російським постачальникам «потрібно бути більш гнучкими і збалансувати поставки газу» - трубопроводами природного і скрапленого танкерами.

Нагадаємо, на місцевості РФ сланцевий газ не видобувається, так як собівартість його видобутку найвища, а припасів буденного природного газу вистачить не на одну сотку років. Програмка відтворення і використання природних ресурсів РФ на період 2013-2020 рр. не включає можливість видобутку в Рф сланцевого газу.

За прогнозами найбільших глобальних компаній, у тому числі ВАТ «ЛУКОЙЛ» і Shell, Північна Америка до 2017-2020 рр .. буде стовідсотково забезпечувати себе вуглеводнями, в тому числі за рахунок сланцевого газу і сланцевої нафти. Країна до цього часу може не лише стовідсотково відмовитися від імпорту вуглеводнів, так і приступити до експорту.

OilCapital.ru.