"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

ФАС рекомендувала «Газпрому» змінити порядок закупівель труб для забезпечення конкуренції

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Рф направила Газпрому рекомендацію змінити порядок закупівель труб величезного поперечника на прямі контракту замість роботи з посередниками, сказав агентству «Прайм» начальник управління контролю індустрії та оборонного комплексу ФАС Максим Овчинников. ФАС у п'ятницю закінчила розслідування ...

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Рф направила Газпрому рекомендацію змінити порядок закупівель труб величезного поперечника на прямі контракту замість роботи з посередниками, сказав агентству «Прайм» начальник управління контролю індустрії та оборонного комплексу ФАС Максим Овчинников.

ФАС у п'ятницю закінчила розслідування щодо виробників труб величезного поперечника: ТД ТМК, «ОМК-Сталь», група ЧТПЗ і Іжорський трубний завод (підприємство ВАТ «Северсталь»), розпочате у зв'язку з підозрою в антиконкурентном змові. Відомство, з одного боку, заявило про наявність протизаконного угоди, але кваліфікувало його як допустимий по іншій статті закону про захист конкуренції - у зв'язку з виправданням соціальної, пояснили «Прайму» в ФАС. Виробникам труб рекомендовано утриматися від такої координації дій у майбутньому. Про це повідомляє РИА «Анонси».

«Частково стратегія поведінки, яку вони вибрали, була обґрунтована особливостями організації закупівлі труб величезного поперечника, використовуваної «Газпромом», - пояснив Овчинников «Прайму». Проблема, за його словами, була пов'язана з тим, що кожний окремий лот «Газпрому» значно перевершував потужності окремих учасників товарного ринку, бо закупівлі велися у декількох виробників сходу через посередників.

«Ми направили лист в «Газпром» з рекомендацією про необхідність конфігурацій порядку закупівель труб величезного поперечника в цілях забезпечення розвитку конкуренції#8230; і розробці критерій для того, щоб виробники могли укладати прямі контракти з «Газпромом», - заявив представник ФАС. За словами Овчиннікова, це має значно зробити краще становище виробників труб, так і самого «Газпрому», тому що дозволить зберегти значні кошти.

Відповідь, виголосив Овчинников, в ФАС чекають отримати в наиблежайшие два тижні. У разі відмови, додав він, відомство буде більш детально розглядати ситуацію на ринку і пропонувати «Газпрому» «якимось чином змінити стан справ».

OilCapital.ru.