"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

РФ до липня може узгодити Білорусії річний обсяг поставок нафти - Міненерго

Домовленості по річному балансу поставок російської нафти до Білорусі на 2013 р. можуть бути досягнуті до липня, поки ж вона буде поставлятися в об'ємах, погоджених на 2-ий квартал, сказав міністр енергетики РФ Олександр Новак. «Я думаю, що протягом другого ...

Домовленості по річному балансу поставок російської нафти до Білорусі на 2013 р. можуть бути досягнуті до липня, поки ж вона буде поставлятися в об'ємах, погоджених на 2-ий квартал, сказав міністр енергетики РФ Олександр Новак.

«Я думаю, що протягом другого кварталу, при підготовці балансу на 3-ій квартал, ми вийдемо, найімовірніше, на остаточні домовленості по року», - сказав Новак в п'ятницю журналістам. Про це повідомляє РИА «Анонси».

У середу Наша батьківщина і Білорусь погодили обсяг поставок нафти в 2-му кварталі 2013 р. в 5,75 млн тонн, що відповідає рівню першого кварталу і річному обсягу поставок у 23 млн тонн. З-за тривалого узгодження річного балансу фахівці висловлювали світогляд, що Наша батьківщина зацікавлена продовжувати домовлятися про постачання на кожний квартал.

Білоруська сторона наполягала на отриманні з Рф в 2013 р. 23 млн тонн нафти, Наша батьківщина пропонувала підписати баланс в 21 млн тонн. У 2012 р. обсяг поставленої нафти склав близько 21,5 млн тонн. У першому кварталі 2013 р. з 5,75 млн тонн 5,025 млн тонн було поставлено трубопровідним транспортом, решта - по сталевій дорозі. Але білоруська сторона бажала б весь обсяг нафти отримати по трубопровідній системі.

Спочатку цього тижня джерело в профільному відомстві Білорусі доповідав агентству «Прайм», що білоруські парламентери покладали надії на підписання річного нафтового балансу в процесі засідання Групи високого рівня Радміну Союзної країни Білорусії і Рф 28 лютого. Як повідомлялося, за підсумками цього засідання Міненерго РФ взяла тайм-аут для переговорів з білоруською стороною.

OilCapital.ru.