"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

«Роснефть» і «Новатек» досягають права експортувати ЗПГ в обхід «Газпрому» скрізь, не рахуючи Європи

Незалежні виробники газу могли б прямо продавати СПГ на всіх ринках, не рахуючи Європи, вважає міністр енергетики Олександр Новак. У планах Міненерго приростити частку Рф на світовому ринку СПГ з 7 до 15% до 2020 року. Зростання планується за рахунок держав ...

Незалежні виробники газу могли б прямо продавати СПГ на всіх ринках, не рахуючи Європи, вважає міністр енергетики Олександр Новак. У планах Міненерго приростити частку Рф на світовому ринку СПГ з 7 до 15% до 2020 року. Зростання планується за рахунок держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону, пишуть «Ведомости».

Російські виробники повинні змагатися не разом, а з проектами з інших держав, роз'яснює Новак. В Азії він пропонує компаніям або випробувати домовитися між собою, або вдатися до допомоги спеціально зробленої комісії.

У Рф діє поки один завод по зріджуванню газу, підконтрольний «Газпрому», - «Сахалін-2#8243;. «Новатек» планує запустити власний завод «Ямал СПГ» у 2016 році. Є план з будівництва до 2018 року СПГ-заводу у Владивостоці у «Газпрому».

За законом про експорт газу продавати його за межу може тільки «Газпром». Скасування монополії на експорт СПГ досягають співвласники «Новатек» Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко. За скасування монополії висловився і президент «Роснефти» Ігор Сечин, хоча у компанії поки немає СПГ-проектів.

Постачання СПГ в Європу Новак вважає недоцільними: вони можуть скласти конкурентнсть поставок трубопровідного газу «Газпрому» (на реалізації в Європі припадає близько 70% експорту).

За оцінкою аналітика «Ощадбанк CIB» Валерія Нестерова, головний ринок СПГ - Китай. «Газпром» до цього часу не може домовитися про підписання договору з CNPC , а країна збільшує обсяг споживання СПГ.

Раніше в січні «Газпром» і «Новатек» підписали угоду про створення спільного підприємства на Ямалі і анонсували амбітне завдання - подвоїти створення скрапленого природного газу (СПГ) на півострові.

«Ми розглядаємо можливість подвоєння обсягу виробництва по відношенню до тих, які були передбачені у початкових планах Новатека. Я маю на увазі 16,5 млн тонн. З урахуванням ресурсної бази «Газпрому» ми можемо навіть говорити про подвоєння виробництва СПГ на Ямалі», - зазначив глава «Газпрому» Олексій Міллер.

У жовтні 2010 року уряд РФ затвердив повний план розвитку виробництва СПГ на півострові Ямал. В якості пілотного виділено проект «Ямал СПГ».

Проект передбачає створення заводу по виробництву ЗПГ потужністю понад 15 млн тонн на рік на ресурсній базі Південно-Тамбейского газоконденсатного родовища, ліцензія на розробку якого належить «Новатек», і будівництво флоту льодового класу.

Доведені і ймовірні запаси газу родовища станом на кінець 2011 року складають 879 мільярдів кубометрів. Приблизна ціна проекту оцінюється в 20 мільярдів баксів з урахуванням розробки Південно-Тамбейского родовища, повідомляє NEWSru.com.

«Нафта Росії»