"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Wintershall просить ФРН не перешкоджати видобутку сланцевого газу - «РБК daily»

Німецькі видобувні компанії пробують запевнити уряд Німеччини не чинити перешкоди при розробці родовищ сланцевого газу, пише зараз газета «РБК daily«. Тільки за самим підготовчим прогнозами, запаси цієї сировини в Німеччині покриють її потреби на 100 років. В той же час ...

Німецькі видобувні компанії пробують запевнити уряд Німеччини не чинити перешкоди при розробці родовищ сланцевого газу, пише зараз газета «РБК daily«. Тільки за самим підготовчим прогнозами, запаси цієї сировини в Німеччині покриють її потреби на 100 років. У той же час початок видобутку сланцевого газу в країні загрожувало б планам Газпрому щодо підвищення експорту, відзначає видання.

Як підкреслює газета, якщо в минулому році звичайний виступ управління німецької Wintershall за підсумками року пройшов під девізом «майбутнє за природним газом», то в цьому тональність заяв дещо змінилася.

«Ми переживаємо величезні зрушення в структурі світової енергетики, і це має наслідки, - зазначив голова правління нафтогазової компанії Райнер Зеле. - Драйвером даного процесу є сланцевий газ». На даний момент потреба Німеччини в природному газі практично на 13% покривається за рахунок газу, добутого в країні. «Місцевий газ нам буде потрібна і надалі», - вважає Р. Зеле. Але з урахуванням того, що припаси в країні виснажуються, на заміну природного міг би прийти нестандартний газ. Про це повідомляє РБК.

З обмеженим підрахунками, за рахунок нестандартних джерел Німеччина могла б ще 100 років зберігати свою частку в постачанні енергоресурсів на місцевий ринок. Не так давно уряд країни занесло законопроект про застосування технології гідророзриву пласта для видобутку сланцевого газу в подальшому. Але поки в Німеччині діє мораторій на впровадження цього способу. За словами Р. Зеле, з середини 2011 р. жодна заявка на застосування гідророзриву пласта, включаючи і класичну видобуток, не отримала дозволу відповідних органів. В кінцевому підсумку створення газу в країні скоротилося на 10%.

Управління Wintershall вважає, що за такої позиції влади індустрії Німеччини чекають скрутні часи. Так, промвиробництво в США, переживаюча сланцевий бум, всього на 7% дорожче, ніж у Китаї, і на 15% дешевше, ніж у ФРН. Розробка сланцевого газу дозволить не лише забезпечити потреби індустрії в сировині, так і уникнути зайвої залежності країни від імпорту газу, вважає Р. Зеле.

На підставі перших оцінок федеральне відомство геонаук і сировинних ресурсів Німеччини передбачає, що видобувні запаси сланцевого газу в країні становлять від 0,7 трлн до 2,3 трлн куб. м. Цього досить для того, щоб напихати Німеччину газом протягом ще 100 років (якщо виходити з того, що імпорт залишається на сьогоднішньому рівні).

«В наиблежайшие роки ми збираємося конкретно на місці точно оцінити розмір припасів і шансів на їх розробку, також вивчити, який внесок у енергопостачання Німеччини можуть внести ці припаси в перспективі», - зазначив керуючий видобувних компаній Wintershall у Німеччини Йоахім Пюннель. Вобщем, Р. Зеле вважає, що промисловий видобуток сланцевого газу в країні почнеться не раніше 2020 р.

На даний момент Німеччина - найбільший імпортер газу Газпрому в Західній Європі. Згідно зі звітом російської компанії, в 2012р. експорт в цю країну склав 33,16 мільярдів куб. м. (загальний обсяг експорту в країни далекого зарубіжжя - 138 мільярдів куб. м).

При всьому цьому Наша батьківщина - найбільший експортер газу в Німеччину (забезпечує 34% потреб ФРН), за нею йдуть Норвегія (23%) і Нідерланди (20%). У поточний час Газпром реалізує проект «Південний потік», газ по якому також планується постачати в Німеччину. Але, якщо країна почне видобувати газ з нестандартних джерел, планами російської монополії на розширення експорту здійснитися буде важко, підкреслює «РБК daily».

OilCapital.ru.