"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Асоціація «KAZENERGY» активізує роботу по реалізації Ініціативи прозорості діяльності видобувних галузей (ІПДО).

Це питання було розглянуто на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY». Думка ІПДО вперше була озвучена в 2002. У 2005 році за дорученням президента Нурсултана Назарбаєва Казахстан прийняв на себе зобов'язання по реалізації ІПДО. Основна її мета-проходження ...

Це питання було розглянуто на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY».

Думка ІПДО вперше була озвучена в 2002.

У 2005 році за дорученням президента Нурсултана Назарбаєва Казахстан прийняв на себе зобов'язання по реалізації ІПДО. Основна її мета- проходження валідації (постійна незалежна оцінка і доказ відповідності еталонам Інтернаціональним правлінням ІПДО) методом заслуги прозорості надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджету по компаніям в видобувних галузях індустрії.

Незважаючи на відносно довгострокову історію підтримки ІПДО, Казахстан залишається в статусі кандидата на повноправне членство. Причинами затримки робіт: неузгодженість дій НУО в цьому питанні, неповне охоплення індустрії, невраховані витрати на соціальні або суспільно важливі потреби в звіті по ІПДО, відсутня робота по комунікації,

Згідно останньої поради інтернаціонального правління ІПДО, Казахстан повинен внести корективи, і до серпня 2013 має можливість стовідсотково виконати умови валідації.

В умови крім іншого входять такі вимоги як, проведення цього дослідження за обсягом робіт для звітності по ІПДО (Scoping study), включення соц інвестицій в статті звіту по ІПДО і популяризація ІПДО в Казахстані.

Асоціація «KAZENERGY» інтенсивно працює над Ініціативою, члени «KAZENERGY» входять до Державної Ради, також часто беруть участь в роботі робочих груп. «KAZENERGY» очолила групу з комунікацій, бере активну що у виробленні рад у групі з валідації, по розробці Технічного завдання для компанії по звірці.

Голова Асоціації Тимур Кулібаєв запропонував активізувати роботу в даному напрямку, виробити консолідовану позицію енергетичного сектора.

За підсумками засідання Координаційної ради рекомендовано зробити в його рамках робочу групу з ІПДО.