"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Проект Державного плану розподілу квот на викиди парникових газів на 2013 рік потребує суворої коригуванню.

Про це було заявлено на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY». Проект Державного плану визначає загальний обсяг квот на викиди парникових газів, також базу для розподілу квот на 2013 рік. Згідно з проектом, над яким працює Міністерство охорони ...

Про це було заявлено на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY».

Проект Державного плану визначає загальний обсяг квот на викиди парникових газів, також базу для розподілу квот на 2013 рік.

Згідно з проектом, над яким працює Міністерство охорони середовища, 2010 рік взято, як базисний для обчислення квот викидів. Між тим, за словами представника ТОО «Тенгизшевройл» Світлани Дебіссі, орієнтиром у цьому питанні повинен бути не посткризовий 2010, а більш пізні терміни, коли в Казахстані розпочали реалізацію великих проривних проектів, що пов'язано з додатковими викидами парникових газів. «Якщо ми обмежимо себе рамками характеристик 2010 року, реалізація багатьох інших великих проектів буде під небезпекою зриву, вважають члени Асоціації.

Згідно з обов'язками по членству в Кіотському Протоколі, Казахстан повинен понизити викиди парникових газів по відношенню до 1992 року на 15% - до 2020 року і на 25% до 2050 року. Для реалізації цих завдань і розробляється проект Державного плану.

Робоча група з підготовки Державного плану розподілу квот на викиди парникових газів була сотворена виключно в березні цього року, через стислих термінів члени Асоціації не на всіх засіданнях змогли прийняти роль і внести свої пропозиції. Розробники до кінця червня вже повинні закінчити роботу над проектом. Але представники і МООСа, та Асоціації «KAZENERGY» зійшлися в думці, що часу для підготовки справжнього документа недостатньо.

Голова Асоціації «KAZENERGY» Тимур Кулібаєв доручив Виконкому Асоціації приготувати лист на ім'я прем'єр-міністра з проханням продовжити термін роботи над Державним планом розподілу квот до кінця цього року.