"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Компанії-надрокористувачі висловлюють стурбованість новими правилами екологічного моніторингу, затвердженими Постановами Уряду.

Про це було заявлено на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY». Постанови Уряду «Про затвердження Правил з організації та проведення виробничого екологічного моніторингу при проведенні нафтових операцій в казахстанському секторі Каспійського моря» і «Про затвердження Правил з організації ...

Про це було заявлено на засіданні Координаційної ради зі сталого розвитку Асоціації «KAZENERGY».

Постанови Уряду «Про затвердження Правил з організації та проведення виробничого екологічного моніторингу при проведенні нафтових операцій в казахстанському секторі Каспійського моря» і «Про затвердження Правил з організації та проведення фонових екологічних дослідницьких робіт при проведень нафтових операцій в казахстанському секторі Каспійського моря» повинні вступити з силу з 10 червня цього року. Згідно з ними, природопользователи повинні раз на рік проводити екологічний моніторинг за чотирма кліматичним сезонам по всій контрактної місцевості.

Між тим, за словами членів Асоціації, при розробці цих документів Міністерством охорони середовища не були враховані їхні уявлення. Вищеназвані постанови передбачають жорсткі і деталізовані вимоги, які не мають всебічної наукової, екологічної, юридичної, техніко-економічної оцінки. З причини значного збільшення руху дослідних суден в мілководній частині Казахстанського сектора Каспійського моря (КСКМ), розширені моніторингові роботи можуть привести до негативного впливу на біоресурси (тюлені, риби, птиці) і середовище їх перебування. За словами представників компаній -членів Асоціації, на природокористувачів невиправдано покладаються функції муніципального екологічного моніторингу та екологічний моніторинг в північній частині КСКМ не може проводитися 4 сезони з аналогічним об'ємом робіт (протягом усього року) через льодові критерій, техніки безпеки, питань логістики.

Жорсткі вимоги Правил подразумевают установку додаткових дослідних станцій та їх повна кількість з урахуванням загальної площі всіх підрядних територій в КСКМ може істотно зрости. «Вимоги до організації та проведення виробничого екологічного моніторингу, встановлені Правилами, не мають аналогів у світовій практиці», виділили учасники засідання.

Генеральний директор «Центру дистанційного зондування та ГІС« Терра »Борис Гельдиев запропонував ввести єдину систему екологічного моніторингу. За його словами, уряд веде власний моніторинг, надрокористувачі -власний, а результати лабораторних дослідницьких робіт часто різняться і взаємовиключають одне одного.

Представники міністерства охорони середовища не в усьому погодилися з наведеними доводами, але, все ж, висловили готовність до діалогу.

Голова Асоціації Тимур Кулібаєв висловив упевненість, що консолідована позиція представників «KAZENERGY» буде врахована при майбутній спільній роботі з міністерством охорони середовища по всьому комплексу екологічних питань.

Прийнято рішення про розробку робочої групи по внесенню

зміни й доповнення в вищевказані постанови уряду.