"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

МВФ чекає нових проблем від європейських банків, пророкує скорочення балансів на 2 трлн євро

Різке скорочення обсягу активів європейських банків у наступні 18 місяців поставить під загрозу фінансову стабільність регіону та економічне зростання як в Європі, так і в світі в цілому, говориться в новенькому доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ). В документі, названому Global ...

Різке скорочення обсягу активів європейських банків у наступні 18 місяців поставить під загрозу фінансову стабільність регіону та економічне зростання як в Європі, так і в світі в цілому, говориться в новенькому доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ).

В документі, названому Global Financial Stability Report, МВФ сказав, що європейські банки через політику регуляторів в найближчі два роки будуть зобов'язані зменшити баланси на 2 трлн євро ($ 2,6 трлн) по базисним сценарієм або 3 мільярдів євро ($ 3,8 мільярда ) за песимістичним сценарієм, що призведе до майбутнього спаду кредитування.

Таким макаром, якщо влада Європи не переглянуть свою політику, до кінця

2013 активи на балансах європейських банків «усохнуть» практично на 7%. На думку професіоналів МВФ, спочатку будуть розпродані різні цінні папери та непрофільні активи, що приведе до майбутнього падіння ціни активів в Європі.

При всьому цьому пропозиція кредитних коштів знизиться на 1,7%, що, неодмінно, позначиться на реальній економіці.

МВФ закликає європейські уряди зробити додаткові заходи для остаточного врегулювання боргової кризи і підтримки економіки.

Аналітики фонду досліджували роботу 58 найбільших банків Європи над підвищенням характеристик достатності капіталу, їх відмова від збиткових видів діяльності та зниження залежності від оптового фондування.

За даними агентства Bloomberg, ці 58 банків в четвертому кварталі 2011 року вже зменшили активи практично на $ 580 000 000 000.

За повідомленням ІНТЕРФАКС-АФІ, Вашингтон, 19 квітня.