"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Фінансова G20 у Вашингтоні знову зосередиться на обговоренні поповнення ресурсів МВФ

Поповнення ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ) для наступної підтримки держав, що зіткнулися з кризовими ситуаціями, стане одним з головних питань порядку зустрічі міністрів грошей і глав центробанків G20 у Вашингтоні 20-21 квітня. «На засіданні грошової« двадцятки »головне питання - це поповнення ...

Поповнення ресурсів Міжнародного валютного фонду (МВФ) для наступної підтримки держав, що зіткнулися з кризовими ситуаціями, стане одним з головних питань порядку зустрічі міністрів грошей і глав центробанків G20 у Вашингтоні 20-21 квітня.

«На засіданні грошової« двадцятки »головне питання - це поповнення ресурсів МВФ. Вся основна дискусія буде розгортатися на дану тему, ступінь актуальності інших питань на тлі цієї теми не така висока », - сказав агентству« Інтерфакс-АФІ "джерело в російській делегації.

Він нагадав, що на початку березня фаворити держав ЄС ухвалили рішення про збільшення обсягу коштів, які можуть бути надані проблемним європейським країнам. «Відповідно, зараз країни ЄС вважають, що вони виконали свої зобов'язання з надання додаткових ресурсів, і зараз черга за рештою країн« двадцятки »з надання МВФ додаткових коштів. Євросоюз буде це питання перед іншими членами «двадцятки» ставити », - зазначив співрозмовник агентства.

Він сказав, що підготовчих дискусій позицій держав з поповнення фонду поки не велося.

Позиція Росії з даного питання не помінялася - РФ готова розглядати своє роль в збільшенні фінансування МВФ в межах $ 10 мільярдів, але остаточне рішення буде залежати від позиції і домовленостей, які будуть досягнуті в рамках «двадцятки» в цілому.

«Краще, щоб усе або майже всі країни G20 в тій чи іншій мірі брали участь у поповненні, по іншому, якщо мова буде йти про те, що кілька держав нададуть, а інші утримаються, то значимість такого рішення буде не так велика», - пояснив джерело.

Раніше, в лютому 2012 року, міністри грошей G20 вирішили продовжити розгляд питання про надання додаткових ресурсів МВФ в квітні, зазначивши, що зусилля держав єврозони з підтримки проблемних держав ЄС зробить істотний вплив на мобілізацію ресурсів з боку інших учасників G20. В комюніке за підсумками лютневої зустрічі зазначалося, що «приростити ресурси фонду в короткостроковій перспективі можна через двосторонні позики та угоди про покупку з широким колом держав-членів МВФ».

Ці додаткові ресурси, в разі позитивного рішення, будуть доступні для всіх членів МВФ, а не тільки лише для певного регіону.

Також на зустрічі грошової «двадцятки» будуть обговорюватися класичні питання: ситуація в світовій економіці, питання грошового регулювання, енергетика.

Порядок денний зустрічі БРІКС, відзначив співрозмовник агентства, буде практично такий же, як і у G20.

Крім цього у Вашингтоні відбудеться зустріч міністрів грошей G8.

«Засідання G8 буде націлене тільки на обговорення питання довільським партнерства - сприяння країнам Близького Сходу і Північної Африки, які встали на демократичний шлях розвитку після подій 2011 року», - пояснив джерело.

На засіданні членів МВФ буде також обговорюватися новенька формула квот, але, як побачив джерело, «до певних рішень ще далеченько». «Більше того, є величезні побоювання, що й до саміту G20 в Лос-Кабос в червні ми на ці рішення за новітньою формулою, щодо перегляду квот ще не вийдемо.

Все-таки це непростий процес, що вимагає ретельної роботи, узгодження, пошуку компромісів, спочатку на рівні професіоналів, пізніше на більш високому рівні. Зараз ступінь готовності цього питання не так велика, щоб чекати рішень », - пояснив він.

В Сеулі на саміті G20 в 2010 році було зафіксовано зобов'язання держав приготувати до 1 січня 2013 новітню формулу квот, краще відображатиме економічну вагу держав у фонді, і закінчити загальний перегляд квот до січня 2014 року.

Також у Вашингтоні країни - учасниці FATF (Група з розробки фінансових заходів по боротьбі з відмиванням коштів) схвалять новий мандат організації на 2012-2020 роки. Дія попереднього мандата завершилося в 2011 році. «Обговорення нових напрямків роботи FATF відбулося на експертному рівні, і на даний момент йде мова про те, щоб міністри схвалили проект приготованого документа і дали можливість FATF працювати далі», - виголосив джерело.

Москва. 20 квітня. ІНТЕРФАКС-АФІ

бв ++