"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

G20 збільшить ресурси МВФ на $ 430 мільярдів - комюніке

Країни G20 домовилися збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду (МВФ) на $ 430 мільярдів для запобігання та врегулювання кризових ситуацій, говориться в комюніке за підсумками зустрічей міністрів грошей і глав центробанків "двадцятки" у Вашингтоні. «Є тверді зобов'язання заповнити ресурси, що виділяються МВФ, більш ...

Країни G20 домовилися збільшити ресурси Міжнародного валютного фонду (МВФ) на $ 430 мільярдів для запобігання та врегулювання кризових ситуацій, говориться в комюніке за підсумками зустрічей міністрів грошей і глав центробанків "двадцятки" у Вашингтоні.

«Є тверді зобов'язання заповнити ресурси, що виділяються МВФ, більш ніж на $ 430 мільярдів у додаток до рішення 2010 року про збільшення квот в рамках реформи. Ці ресурси будуть доступні для всіх членів МВФ, а не тільки лише для певного регіону », - наголошується в заяві. Кошти будуть надані через двосторонні позики й угоди.

Якщо буде потрібно використовувати ресурси фонду для пом'якшення ризиків, критерій і поділу тягаря головних кредиторів, то рішення прийматиме рада МВФ. Ця робота, разом з активізувалися в останні місяці державними і регіональними структурними, фіскальними та монетарними діями, свідчить про прихильність міжнародного співтовариства до забезпечення глобальної фінансової стабільності і до зміцнення відновлення світової економіки.

G20 підтримала рішення, прийняті членами єврозони в березні, по зміцненню економічної стабільності, посиленню так іменованих європейських «вогнетривких стінок» (European firewalls) за рахунок нарощування зусиль і зростання доступності коштів Євро центрального банку (ЄЦБ).

Останні дії вказують на продовження помірних темпів відновлення світової економіки в головному за рахунок значущих політичних дій, наголошується в документі. При всьому цьому небезпеки, ще не так давно стояли перед глобальною економікою, почали рівномірно відступати, підкреслює G20.
Очікування щодо зростання економік на 2012 рік залишаються помірними.

«Двадцятка» відзначає скорочення попиту на кредити через стриманий зростання вживання та інвестицій. Волатильність залишається високою, вона відображає фінансовий тиск на європейських ринках і що зберігаються небезпеки, говориться в комюніке.

На середньострокові перспективи зростання глобальної економіки, на думку G20, продовжує впливати найвищий рівень особистого та муніципального боргу, недолік структурних реформ, не відновиться глобальна стабільність і триваюча безробіття.

Фінансова «двадцятка» за підсумками зустрічей у Вашингтоні в черговий раз підтвердила намір закінчити реалізацію рішення щодо реформи квот МВФ до річного зборам фонду та Глобального банку. G20 планує продовжити роботу над новітньою формулою квот (роботу мається на увазі закінчити до січня 2013 року), також над новим рішенням про перерозподіл квот, яке має бути прийнято до січня 2014 року.

При всьому цьому «двадцятка» підтвердила, що розподіл квот повинно краще відображати позицію членів МВФ у світовій економіці, яка значно помінялися з урахуванням зростання жваво розвиваються emerging markets.

G20 також підтримала ініціативи з розширення наглядових можливостей МВФ. На думку «двадцятки», цей процес допоможе досягти найкращої інтеграції двостороннього та багатостороннього нагляду з акцентом на глобальної та внутрішньої грошової стабільності, в тому числі з урахуванням незалежності від політики держав. Фінансова G20 зазначила значимість копіткого нагляду за курсовою політикою і більше широкого висвітлення наглядових заходів в сфері глобальної ліквідності, руху капіталу та заходи щодо цього, резервів і грошово-кредитної політики - все, що може впливати на світову стабільність.

Вашингтон. 21 квітня. ІНТЕРФАКС