"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Огляд глобальних ринків металів і енергоносіїв на ранок 6 березня 2013

РИНОК МЕДІ За останній торговий день на Лондонській біржі металів (London Metal Exchange, LME) офіційна вартість готівкової міді з негайною оплатою і поставкою знизилася з $ 7751,0 до $ 7720,0 за тонну, а вартість міді з поставкою через три місяці - підвищилася ...

РИНОК МЕДІ

 За останній торговий день на Лондонській біржі металів (London Metal Exchange, LME) офіційна вартість готівкової міді з негайною оплатою і поставкою знизилася з $ 7751,0 до $ 7720,0 за тонну, а вартість міді з поставкою через три місяці - підвищилася з $ 7742,0 до $ 7745,0 за тонну.

 Запаси міді на що відслідковуються біржею LME складах за останній торговий день зросли з 462,4 до 472,9 тис. Тонн.

 Середня вартість готівкової міді на LME за січень 2013 року - $ 8049,2, за лютий - $ 8070,4, а в середньому за минулі деньки березня - $ 7697,1 за тонну.

 Офіційна вартість (settlement) останніх за часом виконання ф'ючерсних мідних договорів на майданчику COMEX (підрозділ Нью-Йоркської комерційної біржі New York Mercantile Exchange, NYMEX) за останній торговий день підвищилася з $ 7678,6 до $ 7708,4 за тонну.

 Офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних мідних договорів на Шанхайській біржі Shanghai Futures Exchange (ShFE) за останній торговий день у перерахунку з юанів підвищилася з $ 9056 до $ 9122 за тонну. Припаси міді, відслідковують Шанхайській ф'ючерсній біржею, - 226,2 тис. Тонн.

 За даними Shanghai Metals Market, на Шанхайському спотовому ринку середня вартість готівкової міді за останній торговий день у перерахунку з юанів знизилася з $ 9099 до $ 9049 за тонну.

 Офіційні біржові котирування міді у вівторок, 5 березня, в Лондоні знизилися, а в Нью-Йорку і Шанхаї підвищилися. Аналізуючи біржові торги, також повідомлення агентств Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires, журналу Metal Bulletin та інші інформаційні джерела, можна сказати, що настрої інвесторів на біржі LME і ціни металів не стали краще через істотно росту складських припасів міді і оприлюднених нові заходи Китаю, націлених на остигання перегрітого китайського сектора нерухомості. Аналітики брокерської компанії Sucden Financial вважають, що через це може постраждати попит на кольорові метали. Також настрої учасників ринку посилило автоматичне скорочення південноамериканського бюджету. «Через змішаних економічних характеристик, розміщених за останні деньки, і слабеньких технічних індексів графіків кольорових металів ми вважаємо, що торги в процесі залишилася тижні будуть млявими», - виголосив аналітик брокерської компанії INTL FCStone Едвард Майер (Edward Meir). Він не чекає швидкого вирішення цих проблем. На поточному тижні очікується зустріч європейських міністрів грошей. Крім цього, ряд центробанків повинні прийняти рішення щодо процентних ставок. Як очікується, біржові інвестори пильно дивитися за що почали роботу Всекитайским зборами народних представників. У вівторок на ньому вже було озвучено вмотивованою рівень економічного зростання для Китаю в 2013 році - 7,5%, що буде практично на утраті минулого року. Трейдери бояться, що це є гальмуванням загальної економічної активності, а тому може бути скорочення вживання міді. Крім того, деякі китайські переробні фабрики так і не розкрилися після новорічних свят.

А зростання котирувань міді в Нью-Йорку і Шанхаї був викликаний тим, що трейдери були натхнені заявою Китаю з приводу прогнозу зростання власної економіки на 7,5% при інфляції на рівні 3.5%. Крім того, трейдерів повеселив коментар віце-президента ФРС США Джанет Йеллен (Janet Yellen), яка заявила, що регулятор повинен продовжувати викуп бондів на $ 85 мільярдів. за місяць. Все ж, ціни навряд чи зможуть пробити рівень $ 8000 за тонну в короткостроковій перспективі до того часу, поки ринкові фундаментальні причини не поліпшаться. Тим часом, надлишок міді в минулому році в Китаї склав 1-1,5 млн. Тонн. «Це істотно більше, ніж очікувалося учасниками ринку», - зазначив Девід Уїлсон (David Wilson), аналітик банку Citigroup.

 На думку аналітиків банку Barclays, держбюджет Китаю і його економічні орієнтири на 2013 рік показують помірне зростання витрат на інфраструктуру, що голосують про може бути збільшенні попиту на сировину в поточному році. «Хоча нове китайське керівництво назвало урбанізацію провідним цінністю Китаю на найближчі роки, але воно поки не виділяє кошти на великі вкладення, - сказав банк. На думку аналітиків банку Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), заява Державного комітету з розвитку і реформ (NEPRC) про те, що може бути поліпшення попиту на сировину, і Китай прагне розширити будівництво маленьких і середніх будинків, може облагороджувати настрої на ринку металів. «Це може знизити нехороші настрої, викликані політикою стримування ринку нерухомості в Китаї», - відзначили фахівці банку.

І як сказало Reuters, Китай поставив власний швидкозростаючий споживчий клас на чільне місце, про що заявив прем'єр-міністр Вень Цзябао у вівторок, який виголосив, що реалізація здібностей китайських споживачів актуально принципова для прийдешнього 2-ий за величиною економіки світу, і закликав прискорити реформу жорсткої системи реєстрації домогосподарств за місцем проживання, щоб підстьобнути урбанізацію, яка, за його словами, підтримує програмку економічного розвитку країни. «Ми повинні рішуче вжити розширення внутрішнього попиту як нашу тривалу стратегію економічного розвитку, - вимовив Вень делегатам щорічного Всекитайських зборів народних представників. - Щоб підвищити особисте споживання, ми повинні збільшувати здатність людей споживати, підтримувати їх споживчі очікування розміряними, нарощувати їх бажання споживати, облагороджувати споживчу обстановку і зробити економічне зростання більш залежним від споживання ». Він оголосив споживачів наріжним каменем економічної стратегії, розробленої, щоб досягти орієнтиру зростання в 7,5% в 2013 році.

Графік біржових котирувань міді на LME у 2013 році

РИНОК ЦИНКУ

 За останній торговий день на Лондонській біржі металів (LME) офіційна вартість готівкового цинку з негайною оплатою і поставкою знизилася з $ 1991,5 до $ 1984,0 за тонну, а вартість цинку з поставкою через три місяці - c $ 2014,0 до $ 2008,5 за тонну.

 Середня вартість цинку на LME за січень 2013 року - $ 2033,1, за лютий - $ 2129,2 за тонну, а в середньому за минулі деньки березня - $ 1992,5 за тонну.

Припаси цинку на складах, моніторинг яких проводить LME, за останній торговий день - зменшилися з 1198,3 до 1193,7 тис. Тонн.

 Офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних цинкових договорів на Шанхайській біржі Shanghai Futures Exchange (ShFE) за останній торговий день у перерахунку з юанів підвищилася з $ 2437 до $ 2443 за тонну. Припаси цинку на складах, що відслідковуються Шанхайської біржею, - 327,0 тис. Тонн.

 За даними Shanghai Metals Market, на Шанхайському спотовому ринку середня вартість готівкового цинку за останній деньок у перерахунку з юанів знизилася з $ 2453 до $ 2435 за тонну.

 Графік біржових котирувань цинку на LME у 2013 році

РИНОК ЗОЛОТА І СРІБЛА

Вартість вечірнього фіксингу (PM Fixing) золота на Англійському спотовому ринку (London Fixing) за останній торговий день підвищилася з $ 1574,25 до $ 1579,75, а срібла - з $ 28,69 до $ 28,93 за тройську унцію.

Вартість найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів (settlement) на золото на секції COMEX Нью-йоркської товарної біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) за останній торговий день підвищилася з $ 1572,1 до $ 1574,6, а срібла - з $ 28,46 до $ 28 , 56 за тройську унцію.

Ціни золота і срібла 5 березня в Лондоні і Нью-Йорку підвищилися. Аналізуючи біржові торги, також повідомлення агентств Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires, MarketWatch та інші інформаційні джерела, можна сказати, що ціни дорогоцінних металів реагували на те, що азіатські покупці дорогоцінних металів повернулися на ринок. «Ми дивимося сильну і зростаючу підтримку для золота з боку фізичного ринку, - виголосив Марк Граунд (Mark Pervan), аналітик Standard Bank. - Купівельна активність здається широкомасштабної в Південно-Східній Азії, і тому вона, схоже, не є результатом причин, специфічних для певної країни, а швидше обгрунтована загальним ентузіазмом щодо золота з цієї низькою ціною ».

Зросла впевненість в економіці США знову чинила тиск на ціни на золото у вівторок, коли Dow Jones Industrial Average досяг рекордного максимуму, а дані по активності в сфері послуг США в січні виявилися кращими, ніж чекали економісти. Пізніше ф'ючерси втратили набрані позиції, що, на думку віце-президента RBC Capital Markets Джорджа Джеро (George Gero), роз'яснюється перешкодами з боку сильної динаміки фондового ринку, так як фонди прагнули перевести кошти в активи, що демонструють найкращу динаміку. Найближчим часом ціни на золото відчували тиск з боку уявлення про те, що Федеральна резервна система / ФРС / США може згорнути заходи стимулювання раніше, ніж очікувалося.

Аналітики брокерської компанії INTL FCStone, аналізуючи ситуацію на ринку дорогоцінних металів в останні деньки, вважають, що поточним зміцненню цін на золото після їх ослаблення минулого тижня не слід надавати занадто велике значення. Беручи до уваги суворий скидання на низці ринків в минулий тиждень, ми можемо чекати на деньках нема кого підйому цін, але технічні біржові індекси по золоту і сріблу залишаються досить слабенькими, так що ринку потрібно показати більш примітний зростання, щоб прибрати сумніви технічних аналітиків.

За даними агентства Bloomberg, лютий став п'ятим місяцем пониження цін на дорогоцінні метали, ознаменувавши найдовший період здешевлення з 1997 року. Сильні статистичні дані зі США і Європи в цілому стримують подорожчання золота. Так, за даними південноамериканського Інституту управління поставками, індекс ділової активності в секторі послуг США в лютому поточного року зріс до 56% з січневих 55,2%, хоча аналітики чекали, навпаки, пониження показника до 55%. Краще прогнозів також виявилися дані по композитного індексу ділової активності в галузі промислового виробництва та сфери послуг для єврозони. За кінцевою оцінкою, в лютому індекс опустився до 47,9 пт з 48,6 пт в січні, хоча аналітики передбачали збереження показника на рівні початкової оцінки в 47,3 пт

РИНОК ЗОЛОТА І СРІБЛА

Вартість вечірнього фіксингу (PM Fixing) золота на Англійському спотовому ринку (London Fixing) за останній торговий день підвищилася з $ 1574,25 до $ 1579,75, а срібла - з $ 28,69 до $ 28,93 за тройську унцію.

Вартість найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів (settlement) на золото на секції COMEX Нью-йоркської товарної біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) за останній торговий день підвищилася з $ 1572,1 до $ 1574,6, а срібла - з $ 28,46 до $ 28 , 56 за тройську унцію.

Ціни золота і срібла 5 березня в Лондоні і Нью-Йорку підвищилися. Аналізуючи біржові торги, також повідомлення агентств Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires, MarketWatch та інші інформаційні джерела, можна сказати, що ціни дорогоцінних металів реагували на те, що азіатські покупці дорогоцінних металів повернулися на ринок. «Ми дивимося сильну і зростаючу підтримку для золота з боку фізичного ринку, - виголосив Марк Граунд (Mark Pervan), аналітик Standard Bank. - Купівельна активність здається широкомасштабної в Південно-Східній Азії, і тому вона, схоже, не є результатом причин, специфічних для певної країни, а швидше обгрунтована загальним ентузіазмом щодо золота з цієї низькою ціною ».

Зросла впевненість в економіці США знову чинила тиск на ціни на золото у вівторок, коли Dow Jones Industrial Average досяг рекордного максимуму, а дані по активності в сфері послуг США в січні виявилися кращими, ніж чекали економісти. Пізніше ф'ючерси втратили набрані позиції, що, на думку віце-президента RBC Capital Markets Джорджа Джеро (George Gero), роз'яснюється перешкодами з боку сильної динаміки фондового ринку, так як фонди прагнули перевести кошти в активи, що демонструють найкращу динаміку. Найближчим часом ціни на золото відчували тиск з боку уявлення про те, що Федеральна резервна система / ФРС / США може згорнути заходи стимулювання раніше, ніж очікувалося.

Аналітики брокерської компанії INTL FCStone, аналізуючи ситуацію на ринку дорогоцінних металів в останні деньки, вважають, що поточним зміцненню цін на золото після їх ослаблення минулого тижня не слід надавати занадто велике значення. Беручи до уваги суворий скидання на низці ринків в минулий тиждень, ми можемо чекати на деньках нема кого підйому цін, але технічні біржові індекси по золоту і сріблу залишаються досить слабенькими, так що ринку потрібно показати більш примітний зростання, щоб прибрати сумніви технічних аналітиків.

За даними агентства Bloomberg, лютий став п'ятим місяцем пониження цін на дорогоцінні метали, ознаменувавши найдовший період здешевлення з 1997 року. Сильні статистичні дані зі США і Європи в цілому стримують подорожчання золота. Так, за даними південноамериканського Інституту управління поставками, індекс ділової активності в секторі послуг США в лютому поточного року зріс до 56% з січневих 55,2%, хоча аналітики чекали, навпаки, пониження показника до 55%. Краще прогнозів також виявилися дані по композитного індексу ділової активності в галузі промислового виробництва та сфери послуг для єврозони. За кінцевою оцінкою, в лютому індекс опустився до 47,9 пт з 48,6 пт в січні, хоча аналітики передбачали збереження показника на рівні початкової оцінки в 47,3 пт

«Ми переживаємо період уповільнення, і в такій ситуації потрібна підтримка центробанків. Якщо вони дадуть її, це буде відмінно для золота », - виголосив стратег з сировинних ринків Societe Generale Джеремі Фрізен (Jeremy Friesen). На цьому тижні пройдуть наради Євро центробанку, Банку Японії і Банку Великобританії, і інвестори очікують, чи буду розпочато нові програмки стимулів. На фізичному ринку Азії деякі покупці зменшили активність, вичікуючи, коли ціни оберуть напрямок. «Покупців менше, ніж минулого тижня. Багато зробили покупки на минулому тижні і зараз очікують, не зваляться Чи ціни ще, до того як відновити покупки », - виголосив керуючий директор GoldSilver Central Pte Ltd в Сінгапурі Брайан Лан (Brian Lan).

Аналітики Bank of America Merrill Lynch погіршили прогноз ціни золота в 2013-2014 роках, а саме, в зв'язку з поліпшенням економічних критерій, сказало агентство MarketWatch. Банк чекає, що середня вартість дорогоцінного металу в поточному році складе $ 1680 за унцію, що на 6,9% нижче попередньої оцінки. Прогноз на наступний рік зменшений на 9,8% - до $ 1838 за унцію.

 РИНОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, ВУГІЛЛЯ І НАФТИ

 Офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на електроенергію ICE UK Base Electricity Futures на Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) за останній торговий день підвищилася з $ 51,66 до $ 52,16 за мегават-годину.

 На Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних вугільних договорів ICE Rotterdam Coal Futures за останній торговий день знизилася з $ 88,50 до $ 88,10 за тонну.

 На Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil за останній торговий день підвищилася з $ 110,09 до $ 111,61 за барель.

 На Нью-Йоркській терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на південноамериканську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil (WTI) за останній торговий день підвищилася з $ 90,12 до $ 90,82 за барель.

Світові ціни на нафту за підсумками торгів 5 березня підвищився на тлі зростання американських біржових індексів, обновили історичний максимум, свідчать дані торгів. Аналітики пов'язують пожвавлення на глобальних торговельних майданчиках з надіями трейдерів на продовження глобальних програм стимулювання державних економік. Аналізуючи біржові торги, також повідомлення агентств Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires, MarketWatch та інші інформаційні джерела, можна сказати, що Китай підвищить економні витрати цього року, щоб забезпечити зростання економіки на 7,5%. Світові ціни на нафту у вівторок зросли також на тлі надій інвесторів на збереження м'якого кредитно-грошового курсу у найбільших світових регуляторів після заяв ряду офіційних осіб.

Водночас, на торгах в Лондоні якусь підтримку цінам на Brent зробило звістка про призупинення поставок нафти Brent, яка подорожчала у вівторок, так як нафтопроводи Brent System у Північному морі не працюють 3-ий день поспіль через витік на одній з платформ , сказало агентство Bloomberg. Нафтопроводи Brent System перекриті вже в 2-ий раз в цьому році через витік на платформі Cormorant Alpha, видобуток на 27 ділянках в Північному морі, приєднаних до цієї системи, припинена. За словами представників арабської компанії Abu Dhabi National Energy (TAQA), оператора платформи Cormorant Alpha, поки незрозуміло, коли створення буде відновлено. «Варто поспостерігати за розвитком ситуації навколо Cormorant Alpha, так як будь-які тривалі перебої з поставки нададуть підтримку цінам на Brent», - зазначив аналітик банку VTB Capital Андрій Крюченков.

Торги нафтовими договорами у вівторок завершилися зростанням котирувань також на тлі зміцнення фондового ринку. «Я б іменував це рух на нафтових ринках полюванням на прибуткові угоди, а не конфігурацією прогнозів. Китай вказує ознаки переконаності, що викликало зростання цін сьогодні », - виголосив старший інвестиційний аналітик сінгапурської брокерської компанії Phillip Futures Кер Чунь Ян (Ker Chung Yang).

За повідомленням газети The Wall Street Journal, в компанії Royal Dutch Shell замислюються над ймовірним закриттям ділянки нафтопроводу в Нігерії через величезного числа несанкціонованих врізок та крадіжок значущих обсягів нафти. Проблема нелегальних врізок в трубопроводи і злодійства нафти здавна переслідує Нігерію. Подібні діяння часто призводять до порушення поставок по пошкодженим нафтопроводами та забруднення середовища. Влада Нігерії не один раз заявляли про те, що будуть агресивно присікати дані злодіяння і строго карати порушників. За їхніми відомостями за 2012 рік кількість схожих інцидентів помітно знизилося. Але в Shell стверджують про те, що ця проблема лише загострюється.

Припаси нафти в США минулого тижня виросли сьомий тиждень поспіль, подразумевают аналітики, опитані Reuters допіру щотижневих звітів про припаси. Видобуток нафти в країнах ОПЕК в лютому зросла вперше за чотири місяці, показало опитування агентства Reuters. Але поки Південноамериканський інститут нафти (API) сказав, що припаси нафти за минулий тиждень в США зросли на 5620000. Барелів.

 ТАБЛИЦЯ ЦІН НА МЕТАЛИ І НАФТА

 Мідь і цинк в баксах за тонну, золото і срібло в баксах за тройську унцію, нафта в баксах за барель, вугілля - в баксах за тонну

Зміст даного аналітичного матеріалу може вживатися виключно в інформаційних цілях. Передрук матеріалу або його фрагментів імовірна тільки за умови підготовчого узгодження з управлінням відділу корпоративних зв'язків. Аналітичний матеріал базується на базі громадських джерел, які ми вважаємо надійними, але ми не стверджуємо, що наведені дані повністю точні. Група Казахмис і його співробітники, партнери, також особи, що беруть участь у підготовці та випуску даного матеріалу не несуть відповідальності за впровадження даної інфи. Ми не беремо на себе зобов'язання часто оновлювати інформацію, яка міститься в огляді або виправляти ймовірні некоректності.

Підготовлено оглядачем Групи Казахмис Владиславом Ніколаєвим. Група Казахмис є провідною інтернаціональної групою з видобування і переробки природних ресурсів, що володіє значними активами в області виробництва міді, золота, цинку, срібла й електроенергії.

(ОГЛЯД Глобальних РИНКІВ МЕТАЛІВ та енергоносії)