"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Казахстанська нафта транспортуватиметься трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан

"Ми (Казахстан) ніколи не відмовлялися від тих здібностей, які надає трубопровід Баку-Тбілісі-Джейхан", - виголосив Берліабаев.

За його словами, згідно з установленими правилами, по трубопроводу БТД можуть транспортувати нафту тільки акціонери даного трубопровідного проекту.

"Коли з Кашагана піде 1-ша нафту, то акціонери Північно-Каспійського проекту (Кашаган), які також є акціонерами БТД, почнуть відправляти сировину згідно своїм квотам. Але це буде не" КазМунайГаз ", - виголосив він.

Акціонерами BTC Co, яка була заснована першого серпня 2002 для реалізації проекту, є: BP (30,1 відсотків), AzBTC (25 відсотків), Chevron (8,9 відсотків), Statoil (8,71 відсотків), ТРАО (6 , 53 відсотків), Eni (5 відсотків), Total (5 відсотків), Itochu (3,40 відсотка), Inpex (2,5 відсотка), ConocoPhillips (2,50 відсотка) і Hess (2,36 відсотка) (продала частку індійської ONGC, угода закінчиться в першому кварталі 2013 року).

Загальна протяжність нафтопроводу БТД - 1768 км, з яких 443 км пролягають по місцевості Азербайджану, 249 км - Грузії, 1076 км - Туреччини. Будівництво трубопроводу почалося в квітні 2003 року, а його наповнення нафтою - 18 травня 2005 року.

За словами Берлібаева, один час з казахстанської сторони інтенсивно обговорювалося питання розширення БТД, але тоді його обговорення відкладали до отримання першої Кашаганському нафти.

"На даний момент Кашаган перебувати на стадії дослідно-промислової розробки. Коли піде нафта, у виробників нафти - акціонерів з'явиться ентузіазм до майбутнього дискусії даного питання", - виголосив він.

Як повідомлялося раніше, Казахстан разом з Eni і Exxon Mobil, також ConocoPhillips, британо-голландської Royal Dutch Shell, французької Total і японської Inpex Holdings Inc з 2005 року пробує почати промисловий видобуток нафти на Кашагане. Після пари років відстрочок поставлений останній "дедлайн" - кінець 2012 - середина 2013 років, - передає "Тренд".

Джерело: TREND.AZ