"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Тариф на прокачування нафти в Казахстані буде збільшено з початку грудня поточного року

У минулому місяці компанія «КазТрансОйл» звернулася до Агентства з регулювання природних монополій (АРЕМ) РК з проханням дозволити приростити тарифи на свої послуги. Оператор планує підвищити ціна прокачування «чорного золота» на експорт до 4,9 тис. Тенге за тонну на 1 тис. Км, що становить трохи більше 33 дол., Проти 3,3 тис. Тенге за тонну на 1 тис. Км, що становить 22,2 дол., на даний момент. При всьому цьому показник ціни поставок сировини для потреб внутрішнього ринку може приростити до 2,7 тис. Тенге за тонну на 1 тис. Км, що складе близько 18 дол. Проти 1,3 тис. Тенге (практично 9 дол.).

Гравці ринку висловлюю надію, що характеристики розміру індексації виявляться менше. Необхідність приростити трубопровідні тарифи в компанії «КазТрансОйл» роз'яснюють зростанням витрат на процес транспортування, куди варто включити і зростання ціни на електроенергію, податків та інших витрат.

Варто уточнити, що показник чинного трубопровідного тарифу при поставках на російський ринок залишався без конфігурацій з 2000 року і зараз вже не відповідає показникам питомих витрат на втілення транспортування, складові трохи більше 2,2 тис. Тенге за тонну на 1 тис. Км, - передає www.profi-forex.kz.

Джерело: ІАП Нафта Росії