"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Огляд ринку нафти за станом на 8 жовтня 2012

На Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil за останній торговий день знизилася з $ 112,58 до $ 112,02 за барель.

На Нью-Йоркській терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на південноамериканську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil (WTI) за останній торговий день знизилася з $ 91,71 до $ 89,88 за барель.

Світові ціни на нафту за підсумками торгів 5 жовтня знизив. Ціни на нафту знижуються в процесі торгів у п'ятницю на сигналах, що вказують на те, що пропозиція на ринку пального перевершує попит, сказало агентство Bloomberg.

А за даними агентства Reuters, нафта подешевшала напередодні публікації звіту про зайнятість у США за вересень, також через слабеньких характеристик виробничої активності в Китаї і єврозоні. "Інвестори акуратні допіру публікації звіту про зайнятість у США і фіксують прибуток після вчорашнього зростання", - розтлумачив пониження цін старший аналітик Sucden Financial Research мирт соко (Myrto Sokou).

За повідомленням агентства Bloomberg, в п'ятницю, після попереднього зльоту цін, спровокованого ростом напруженості між Туреччиною і Сирією, нафта подешевшала. Головною передумовою цього можна іменувати найвищу пропозицію, здатне без проблем покрити поточний і передбачуваний на ближній рік попит. "Фундаментальні причини на ринку нафти свідчать про надлишку поставок, особливо в США, і слабенькому попиті", - заявив агентству Bloomberg аналітик і брокер Tradition Energy Джин Макджілліан (Gene McGillian).

За повідомленням агентства "Бізнес-ТАСС", Казахстан планує приростити обсяг видобутку нафти і конденсату до 102 млн. Тонн в 2017 році. Надалі - 2013 року запланована їх видобуток на рівні 82 млн. Тонн. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі країни Ерболат Досаєв на розширеному засіданні парламентської фракції правлячої партії "Нур Отан".

Згідно з проектом республіканського бюджету на 2013-2015 рр. і супутнім документам, обсяг видобутку нафти і газового конденсату в Казахстані в 2013 році запланований в обсязі 82 млн. тонн, з наступним підвищенням до 90 млн. тонн в 2015 році. В поточному році в Казахстані планується добути 81 млн. Тонн нафти і конденсату.

Динаміка цін на нафту на даний момент визначається загальним рівнем ентузіазму до ризику на глобальних ринках і негативною кореляцією з баксом, зазначив аналітик банку "ВТБ Капітал" Андрій Крюченков. Проміжна підтримка Brent становить приблизно $ 108 за барель. Ключове опір розміщено в спектрі $ 117-120 за барель.

На ринку WTI підтримка розміщується на $ 87 за барель, а опір - на $ 93 за барель, уклав А. Крюченков.

Як треба з опитування 55 аналітиків, проведеного агентством Bloomberg, 38 з них чекають подальшого зниження нафти на сьогоднішньої тижня, 13 пророкують зростання, а 4 займають нейтральну позицію.

Джерело: Курсив