"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Огляд ринку нафти за станом на 1 жовтня 2012

На Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil за останній торговий день підвищилася з $ 111,47 до $ 112,39 за барель.

На Нью-Йоркській терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на південноамериканську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil (WTI) за останній торговий день підвищилася з $ 91,85 до $ 92,19 за барель.

Світові ціни на нафту за підсумками торгів 28 вересня підвищився. За повідомленням агентства MarketWatch, подорожчання нафти підтримала напруженість на Близькому Сході. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що закінчення Іраном робіт зі створення ядерної зброї стане тією "червоною лінією", схрещення якої повинне спричинити жорстку реакцію міжнародного співтовариства.

Відразу зростання котирувань стримувалося статданими зі США, де індекс споживчих настроїв Мічиганського інституту (Michigan Consumer Sentiment Index - MCSI), що відображає ступінь довіри домогосподарств до економіки США, у вересні підвищився до 78,3 пт з 74,3 пт в серпні.

За повідомленням агентства Reuters, нафта подорожчала також завдяки програмці економічних реформ в Іспанії і в зв'язку з посиленням напруги у відносинах Ірану та Ізраїлю. "Це загальне ралі пов'язано з готовністю інвесторів ризикувати. Приводом стало схвалення заходів економії в Іспанії, що дозволило понизити побоювання з приводу боргової кризи єврозони", - виголосив аналітик Commerzbank Карстен Фріч (Carsten Fritsch). За 3-ій квартал нафту Brent, за оцінками, подорожчала на 15% за рахунок напруженості на Близькому Сході і стимулюючих заходів центробанків.

За даними дилінгового центру Forex EuroClub, на Нью-Йоркській товарній біржі ф'ючерси на нафту в п'ятницю закінчили торгову сесію зростанням до $ 92,19 за барель після виникнення результатів стрес-тестів банків Іспанії, які дещо заспокоїли ринки.

За повідомленням агентства Bloomberg, ціни на нафту американської марки WTI за 3-ій квартал піднялися у вартості до нового рекорду. На нафтові котирування продовжили впливати кілька тривалих причин, а саме, боргова криза в Європі і ситуація з відмовою ряду держав від покупок нафти в Ірані через розробки ним власної ядерної програми. Крім того, інвестори як і раніше пильно дивляться за макроекономічними показниками на південноамериканському ринку і діями ОПЕК: організація держав - експортерів нафти заявила, що в жовтні зменшить поставки на світовий ринок через пониження попиту з боку Китаю.

За даними агентства Bloomberg, фахівці ринку дотримуються уявлення, що останнім часом нафту буде дешевшати - такою прогноз дали 13 з 28 опитаних агентством аналітиків. 10 аналітиків подразумевают, що нафта подорожчає, а інші вважають, що значних змін не відбудеться. Але один з найбільш конструктивних прогнозів віддала дослідницька компанія Alphavalue.

На її думку, за найближчі три роки вартість на нафту може опуститися до $ 50 за барель через введення в стрій величезної кількості нових родовищ.

Аналітики, опитані агентством Reuters, також знизили прогнози цін на нафту до кінця 2012 року і на майбутній рік, беручи до уваги уповільнення зростання світової економіки і найменшу можливість перебоїв у поставках з Близького Сходу. Середня вартість нафти Brent цього року становитиме $ 109,90 за барель, що на $ 2,10 нижче середньої ціни за дев'ять місяців року, мають на увазі 32 аналітика, опитані агентством Reuters.

Консенсус-прогноз на 2013 рік знизився на $ 0,30 в порівнянні з серпневим опитуванням до $ 106,90 за барель. "Ми вважаємо, що і Brent, і WTI дешевшатимуть до кінця року", - виголосив стратег GAIN Capital Кріс Тевере (Chris Tevere). "Ми очікуємо, що 3-ий крок кількісного пом'якшення не зробить величезного впливу на вартість нафти. Це видно вже з назви: оскільки це 3-ий крок, головні вигоди від великомасштабного придбання активів вже досягнуті", - виголосив аналітик Capital Economics Джуліан Джессоп (Julian Jessop).

На його думку, середньорічна вартість Brent складе $ 85 за барель в 2013 і 2014 роках.

Джерело: Курсів.KZ