"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Стеля для нафти, відсотки для нотаріусів, реформа для пенсії

Головні дії минулого тижня, які впливали на економіку і бізнес

Рівень цін на нафту в спектрі $ 110-120 не є критичним ні для російської економіки, ні для російського бюджету, який зверстано з розрахунку $ 115 за барель

Зростання цін на нафту може бути обмежена $ 120 за барель, внески в накопичувальну частину пенсії планується зменшити в три рази, а при оформленні угод з нерухомості сторони зобов'яжуть виплачувати нотаріусам практично 1% від суми контракту. "МН" кажуть, що все це означає для нас з вами.

У нафти неважливі перспективи

Більше індикаторів говорить про те, що в тривалій перспективі зростання цін на нафту може бути обмежений $ 120 за барель. Більш того, неясні перспективи глобальної економіки дуже погано позначаються на глобальних прогнозах вживання цієї сировини. Спочатку тиск на ціни чинить уповільнення економіки Китаю та насувається рецесія в країнах єврозони.

Крім цього на ціна "темного золота" чинитиме тиск підвищення поставок пального, що добувається на шельфових родовищах, так як це стане передумовою швидкого зростання пропозиції на тлі неспішного росту попиту. Уже на сьогодні завдяки розробці шельфових родовищ США забезпечують 81% власних потреб в енергоресурсах.

Що це означає?

Сам по собі рівень цін на нафту в спектрі $ 110-120 не є критичним ні для російської економіки, ні для російського бюджету. Сьогоднішній бюджет зверстаний з розрахунку $ 115. Інше питання, що відсутність перспектив масивного росту цін на нафту посилить аргументи тієї частини російського уряду, яка наполягає на обмеженою економною політиці - іншими словами менше розтрачувати, менше інвестувати, більше збирати.

Пенсія без скупчень

Уряд РФ представило президенту Володимиру Путіну проект стратегії розвитку пенсійної системи Росії до 2030 року. Пропоновані конфігурації досить істотні.

А саме, планується в три рази зменшити внески в накопичувальну частину пенсії, перенісши ці кошти в страхову частину. Крім того, у Мінпраці є бажання ввести новітню пенсійну формулу, в якій буде відображена залежність пенсії від трудового стажу.

Як пише "Коммерсант", вона отримала умовне назва "40-20-40-20": якщо працівник сплачуватиме протягом 40 років 20% від власного заробітку, то на виході він отримає пенсію в розмірі 40% від втраченого заробітку в період виплат за 20 років.

Що це означає?

Поки гласить про те, що пенсійна реформа буде проведена конкретно в такому вигляді, не можна - вона напевно буде доопрацьовуватися. При цьому значно. Але вже на даний момент видно, що новенька система може привести до зростання пенсійного віку.

Адже, наприклад, при збереженні пенсійного віку для дам в 55 років при узгодженні новітній системі дама повинна починати працювати в 15 років, не пізніше. Також викликає багато суперечок намір зменшити накопичувальну частину пенсії. Насправді, це єдині довгі кошти в економіці.

До того ж із часом вони могли б скласти істотну частину надбавки до пенсій.

За нотаріальне супровід угод по нерухомості доведеться платити

Громадська палата обговорила поправки в Цивільний кодекс РФ, згідно з якими при оформленні угод з нерухомості сторони зобов'яжуть виплачувати нотаріусам практично 1% від загальної суми контракту. При всьому цьому для юридичних осіб нотаріальне посвідчення угод з нерухомістю стане необов'язковим. У разі якщо хоча б однією з сторін угоди є громадянин, такий правочин неодмінно повинна бути нотаріально посвідчений.

Що це означає?

Якщо поправка буде прийнята, ціна дизайну угод суттєво виросте. Так, громадяни при покупці нерухомості в обов'язковому порядку платитимуть нотаріусам 1% від суми угоди до 1 млн руб. (Плюс по більш великим угодам ще 0,75% з суми від 1 до 10 млн руб. І 0,5% з суми від 10 млн руб.). Іншими словами при покупці квартири ціною 7 млн ​​руб. додатковий платіж нотаріусу складе 122,5 тис. руб.

Варто також відзначити, що при здійсненні операцій з залученням кредиту плата буде стягуватися два рази - при реєстрації угоди з купівлі та при реєстрації іпотеки.

Джерело: Рита Долженкова, Москвовська анонси